Domov pro seniory v Brně - zajištěné stáří, optimální péče, důstojné prostředí
Levandule
"Podzim života s vůní levandule"

Milí klienti,

dovolte mi v krátkosti představit Domov Norbertinum, který by se mohl stát i Vaším domovem...

Čtyřpatrový dům s půdní vestavbou je situován v poklidné lokalitě městské části Židenice.

 Suterén domu je koncipován jako technické zázemí, nachází se zde prádelna, sklady, údržba a zázemí personálu. Dále jsou zde příjemné prostory pro rehabilitaci klientů, která je nezbytnou součástí péče o zdravotní stav a pohybovou aktivitu seniorů. Věnovat se Vám bude paní Šárka Tomková, která má letilé zkušenosti se seniory a naši klienti oceňují nejen její profesionální schopnosti, ale i přístup a vztah ke klientům.

Dominantou prvního podlaží je prostorná jídelna s hudebním koutem, vhodná pro pořádání nejrůznějších kulturních vystoupení, koncertů, oslav narozenin a dalších společenských akcí. Součástí hudebního koutu je piano, které je k dispozici všem klientům domova, ale i rodinným příslušníkům a dalším návštěvám. Chystáme pro Vás zde také internetový koutek.

S jídelnou sousedí velká přípravna jídla, kterou naše klientky pravidelně využívají k pečení nejrůznějších dobrot. Vyjdete-li z jídelny, naproti po pravé straně se nachází WC pro návštěvy.

Celý dům propojuje prostorný výtah. V prvním podlaží, naproti výtahu, je bezbariérový vchod do zahrady.

První až čtvrté patro slouží jako obytná část. Senioři zde mohou žít v jedno a dvoulůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny základním nábytkem a umyvadlem. Postele jsou polohovací, elektricky ovladatelné, pro méně mobilní klienty jsou k dispozici zdravotní matrace proti proleženinám. Víme, jak je pro naše klienty důležitý pocit domova, je proto je samozřejmostí, že si klienti s sebou v omezeném množství do domova přináší i svůj nábytek. Oblíbenou komodu, křeslo a věci, kterými se rádi obklopují (obrazy, fotografie, výrobky vnoučat...).
Na každém patře se nachází dvě bezbariérové koupelny a sociální zařízení.

Ve druhém podlaží je pracovna pečovatelek, ve třetím pak zázemí aktivizačních pracovnic.

Ve druhém podlaží dále můžete najít klubovnu (společenskou místnost) s knihovnou a televizí. Místnost je vhodná k posezení s přáteli či rodinou a zařízena tak, aby se v ní klienti cítili příjemně. Naše pečovatelky Vám rády připraví kávu i čaj. U kávy či dobrého čaje můžete rozjímat, sledovat svůj oblíbený film či poslouchat hudbu ze starého dobrého vinylu. Místnost je vhodná rovněž pro rozjímání a modlitbu.

Ve třetím podlaží se nachází sesterna s pracovnou vrchní sestry a lékaře a kanceláře vedení domova.

Ve čtvrtém podlaží se nachází pracovna psycholožky a pokoje klientů.
 
V pátém podlaží se nachází zázemí personálu a seminární místnost.

Domov má vlastní zahrádku pro trávení volného času, kde pěstujeme mj. levanduli, která nejen krásně provoní náš dům, ale má i mnoho pozitivních účinků na zdraví. Její vůně pomáhá při zvládání stresu, navodí příjemný spánek i harmonickou atmosféru domova. Vůní levandule můžeme provonět svůj šatník i své dny. Těšíme se, že zdatnější obyvatelé nám pomohou při pěstování rajčat, levandule či jiných bylinek, které můžeme upotřebit třeba při společném vaření.

Na dvorku domova je k dispozici posezení pod pergolou i gril, kde se můžeme scházet při společných oslavách nebo jiných posezeních. Rádi zde trávíme čas, kdy je nám prostě „jen dobře“. (v zimním období slouží k procházkám  přilehlý park)

Přímo před domem se nachází kostel a přilehlý park s lavičkami, příjemné místo pro rozjímání i posezení s návštěvou. Posezení si můžete zpříjemnit návštěvou nedaleké cukrárny.

Obrovskou výhodou pro rodiny klientů je poloha Domova NORBERTINUM ve městě Brně, dostupná v krátkém čase městskou hromadnou dopravou.

O klienty domova seniorů se stará po 24 hodin denně personál, který podle zákona o sociálních službách splňuje předepsané vzdělání. Uvědomujeme si ovšem, že vzdělání je pouze jedna strana mince. Podstatný je pro nás vztah k této práci, ke klientům. Empatický a rozmanitý tým je pro nás prioritou.

Budeme rádi, rozhodnete-li se pro osobní návštěvu našeho domova, provedeme Vás domovem a zodpovíme všechny Vaše dotazy.  K dispozici je Vám manažerka a sociální pracovnice domova Helena Polenková nebo paní ředitelka Hana Německá.
                
S úctou,
Helena Polenková, manažerka domova

Lumina logo

 

Spolek LUMINA je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Péče je poskytována v souladu se standardy kvality sociální péče Ministerstva práce a sociálních věcí.